top of page

SERWIS

​

Wszystkim osobom zainteresowanym naszymi usługami proponujemy spotkanie, na którym poznajemy oczekiwania klientów i prezentujemy możliwe formy naszej pomocy. Spotkanie to służy wytyczeniu kierunku działań i określeniu zakresu dalszej współpracy.


Przed przystąpieniem do pierwszego etapu prac dążymy do jak najlepszego poznania Państwa oczekiwań i gustów. Dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną ankietę pozwalającą na dokładną analizę Państwa potrzeb funkcjonalnych i upodobań estetycznych. Jak wynika z naszych doświadczeń w wielu przypadkach pozwala ona samym inwestorom na postawienie samym sobie wszystkich ważnych pytań, na których odpowiedzi stanowią wytyczne dla projektanta. Kluczową jest również informacja dotycząca zakładanego budżetu, jaki chcecie Państwo przeznaczyć na dokonanie adaptacji wnętrza.

 

CENNIK ZNAJDUJE SIĘ W ZAKLADCE DORADZTWO


PROJEKT KONCEPCYJNY


Pierwszy etap prac polega na przygotowaniu 1 lub 2 koncepcjie układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza (rzuty płaskie z układem ścian działowych, lokalizacją głównych mebli, określeniem podstawowych pomysłów projektowych).
Na bazie przedstawionych propozycji oraz otrzymanych uwag powstaje ostateczny układ funkcjonalny wnętrza. Jego akceptacja pozwala na przejście do drugiego etapu pracy projektowej - przygotowania poglądowych wizualizacji komputerowych projektowanych pomieszczeń .
W oparciu o otrzymane od Państwa sugestie odnośnie oczekiwanego stylu i charakteru projektowanego wnętrza oraz wytyczne funkcjonalne, kolorystyczne i materiałowe budujemy trójwymiarowy model całego lokalu. Jeśli nie macie Państwo sprecyzowanych oczekiwań wówczas większe pole do wykazania się kreatywnością ma projektant.
W efekcie wcześniejszych prac powstają wizualizacje oparte o dopasowany do Państwa potrzeb układ funkcjonalny, 'ubrane' w bryły, kolory i materiały których propozycje zawierać będzie szczegółowe zestawienie materiałowe stanowiące integralną część projektu wykonawczego.
Każdy etap prac jest przesyłany drogą mailową i omawiany w trakcie spotkań w pracowni. Płynna wymiana informacji pozwala na dopięcie wszelkich szczegółów estetycznych na etapie wizualizacji, ułatwiając podejmowanie decyzji odnośnie doboru materiałów wykończeniowych, mebli, opraw oświetleniowych i innych elementów tworzących ostateczny kształt wnętrza.
Równocześnie z pracami nad wizualizacjami projektowanych wnętrz prezentujemy nasze propozycje materiałowe.

 

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI WYKONAWCZEJ


Akceptacja proponowanych rozwiązań pozwala na zamknięcie procesu kreacji i pozwala na przejście do etapu przygotowania, w oparciu o wypracowaną wizję, szczegółowego projektu wykonawczego w postaci rysunków technicznych. Czas jej przygotowania zależy od wielkości powierzchni projektowanej oraz od ilości detali wymagających indywidualnego projektu. Przeciętny czas przygotowania gotowej dokumentacji projektowej od momentu wspólnego wypracowania i zaakceptowania przez klienta propozycji aranżacji wszystkich pomieszczeń wynosi około 2-3 tygodni.


NADZÓR NAD REALIZACJĄ


Wraz z rozpoczÄ™ciem realizacji projektu, w przypadku skorzystania z usÅ‚ugi nadzoru autorskiego lub rozszerzonego nadzoru autorskiego, rozpoczyna siÄ™ praca projektanta z wykonawcami. Zależnie od wybranej formy nadzoru ma ona postać konsultacji na miejscu inwestycji i czuwania nad spójnoÅ›ciÄ… prac realizacyjnych z wizjÄ… projektowÄ…, lub przejÄ™cia roli inwestora, koordynacji prac i dostaw materiałów oraz elementów wyposażenia aż po przekazanie klientowi gotowego, wykoÅ„czonego 'pod klucz' (zobacz: pakiet 'pod klucz') lokalu.
Zarówno nadzór autorski jak i rozszerzony nadzór autorski pozwala na uniknięcie ewentualnych błędów mogących mieć negatywny wpływ na spójność kompozycji aranżacji mieszkania i jednocześnie pozwala projektantowi na dokonywanie spójnych z wizją projektową zmian w przypadku pojawiania się wcześniej nieprzewidywalnych problemów wykonawczych.
Usługa rozszerzonego nadzoru autorskiego pozwala dodatkowo na całkowite odciążenie klienta z potrzeby kontaktów z wykonawcami i całkowite przejęcie koordynacji inwestycji. Jest to propozycja szczególnie dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą samodzielnie uczestniczyć w procesie realizacji, które z powodu braku wiedzy fachowej nie chcą same podejmować się wyzwania koordynacji prac, a także w przypadku aranżowania wnętrz mniej osobistych tworzonych pod kątem późniejszego wynajmu.
Zobacz również: wykonawstwo i dostawa materiałów


TERMINARZ


Całkowity czas potrzebny na przygotowanie kompleksowego projektu wnętrza, od podpisania umowy do przekazania gotowej dokumentacji, zależy od:
wielkości projektowanej powierzchni,
ilości elementów wymagających osobnych rysunków projektowych, szybkości pracy z klientem nad przygotowywanymi koncepcjami w poszczególnych etapach prac - terminarza spotkań i akceptacji przedkładanych propozycji,
ilości koniecznych zmian nanoszonych w trakcie prac nad projektem na życzenie klienta.
Z naszych doświadczeń wynika, iż czas niezbędny na świadome przejście wspólnie z klientem przez wszystkie etapy prac wymaga średnio około 8 tygodni i 4-6 spotkań. Przekazanie dokumentacji i rozliczenie wykonanych prac zamyka etap prac projektowych.

Etapy prac

Projekt

PROJEKT KOMPLEKSOWY (w dwóch opcjach zakresu projektu.)



Pakiet przygotowany dla klientów oczekujących usługi w postaci przygotowania kompleksowego projektu wnętrza zawierającego wykaz wszelkich wykorzystanych elementów i materiałów, wizualizacje oraz pełen zestaw rysunków technicznych koniecznych do wykonania realizacji.

 

Po pierwszym spotkaniu przygotowujemy dla Państwa wycenę prac projektowych. Ich akceptacja pozwala na przejście do prac nad projektem wnętrza.

 

Projekt kompleksowy obejmuje:

1 lub 2 koncepcje układów funkcjonalnych projektowanego mieszkania, domu (rzuty poziome z układem ścian działowych, lokalizacją mebli, układem kuchni i łazienek),

szczegółowy plan funkcjonalny wnętrza przygotowywany w oparciu o wybraną koncepcję,

wizualizacje komputerowe projektowanych pomieszczeń,

projekt lokalizacji punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, centralnego ogrzewania,

projekt lokalizacji punktów przyłączy podstawowego systemu audio dla pokoju dziennego,

projekt podłóg (rzuty płaskie podłóg z doborem kolorystyki i materiałów),

rozwinięcia ścian (rozwinięcia pomieszczeń w postaci widoków ścian z doborem kolorów, materiałów wykończeniowych, materiałów oprawy okiennej),

projekt sufitów (rzuty płaskie sufitów podwieszanych, otworów dekoracyjnych, detali),

projekt zabudowy kuchennej wraz z propozycją sprzętu AGD oraz wyceną zabudowy meblowej,

projekt detali architektonicznych typu zabudowa kartonowo-gipsowa, kominki itp.

projekt mebli na zamówienie wraz z ich wyceną,

opisy realizacyjne dla wykonawców przy rysunkach technicznych,

wykaz proponowanych elementów wyposażenia wnętrza, mebli, opraw oświetleniowych, ceramiki łazienkowej, armatury, okładzin ściennych i podłogowych, elementów dekoracyjnych, dywanów, obrazów, grafiki, itp. z podaniem ich nazwy, marki, rodzaju, ceny i możliwego miejsca zakupu,

szacunkową wycenę kosztu elementów aranżacyjnych (możliwość wyceny robocizny przez współpracujących wykonawców),

częściowy nadzór autorski


 

Nadzór

PODSTAWOWY NADZÓR AUTORSKI

​

Oferta skierowana do wymagających klientów dostrzegających potrzebę czuwania projektanta nad etapem wykonawczym celem realizacji wnętrza zgodnie z pomysłem zawartym w projekcie.

Nadzór autorski ma formę konsultacji z realizatorami robót wykończeniowych i pomaga uniknąć ewentualnych błędów mogących mieć negatywny wpływ na spójność kompozycji aranżacji lokalu. Jednocześnie pozwala projektantowi na dokonywanie spójnych z wizją projektową zmian w przypadku pojawiania się wcześniej nieprzewidzianych problemów wykonawczych.

Usługa stanowi opcję zwiększającą zakres współpracy w ramach projektu kompleksowego. Ilość wizyt wynika z potrzeb inwestora i może być na bieżąco weryfikowana. Koszty nadzoru rozliczane są na podstawie ilości wizyt.

bottom of page